Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Τρίτη, 25 Φεβρουαρίου 2020
Ανατολή: 6:58 πμ - Δύση: 6:09 μμ
ΤΑΡΑΣΙΟΥ ΚΩΝ/ΩΣ, ΡΗΓΙΝΙΟΥ

Επικαιρότητα

Σύρος: Πως είναι η ζωή το χειμώνα

Αφιέρωμα στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων και στη ζωή τους χειμερινούς μήνες, από το exploringgreece.tv.
Σύρος: Πως είναι η ζωή το χειμώνα

SOCIAL MEDIA

Δεσποινα Ταξειδαρακη
26/01/2020 16:46

Σύρος δεν είναι μόνο οι τουρίστες του καλοκαιριού και οι ντόπιοι κάτοικοι του χειμώνα ή μονο το βαθυ μπλε της θάλασσας και το γκρι του χειμωνιατικου ουρανου .Ειναι και οι κάμποσοι φοιτητες που περνούν και τους χειμώνες και αρκετο απο το καλοκαιρι τους εκει και που με τον δικη τους συμμετοχη οχι μονο ζωντανευουν τα κατα τα αλλα ερημα σοκακια και κεντρικους δρομους κατα την χειμωνιατικη περιοδο αλλά και που συνεισφερουν και οικονομικα σημαντικά στην οικονομια του νησιου.Ειναι λοιπον και η βουή των φοιτητων που με τους ντοποιους συριανους κανουν την παρουσια τους αισθητη και διατηρουν την πόλη ξυπνια Να τα λεμε και αυτα!!!!!!!!!!!

Ευη Σωπαση
25/01/2020 21:16

Μέρος αυτής της πόλης είναι και οι φοιτητές που δεν αναφέρεστε καθόλου,παρ όλο που στηρίζουν τη ζωή στην πολη ενεργα και οικονομικά.

Νανά Τσαγκάκη
26/01/2020 21:52

Είναι υπέροχη και τον χειμώνα.

Andreadou Xenia
25/01/2020 22:02

Η Συρος ειτε χειμωνα, ειτε καλοκαιρι ειναι υπέροχη! Ειναι το μερος όπου πραγματικα ένιωθα ελεύθερη!!!💗

Sofia Manta
25/01/2020 23:06

" Λένε πως ένα μέρος το κάνουν οι άνθρωποί του. Στη Σύρο συμβαίνει ακριβώς αυτό. Άνθρωποι αλέγκροι που ξέρουν να περνούν καλά και δεν τους ακούς συχνά να γκρινιάζουν " ΟΚΕΥ ΝΑΙ ΑΥΤΟ #ποτετους

Prindezis Johnny
26/01/2020 03:03

Ξέχασε να γράψει ότι τις καθημερινές το χειμώνα μετά τις 9 το βράδυ δεν κυκλοφορεί ούτε φύλλο... ούτε καν το 2 καρό...0

Χρήστος Γιαννακόπουλος
25/01/2020 22:37

Θα σου πω εγώ αδερφε. Dpsd παρτακια και έτσι.Ποταρες ιστορίες αμαρτίες. Τα υπόλοιπα δεν λέγονται

Eleftheria Spd
25/01/2020 20:51

Σαββατόβραδα στην "Απάνω Χώρα" με Eleni Simikoglou!!!Μπράβο που δινετε ζωή στο νησί!!!

Maria Kourtidou
26/01/2020 03:14

Ελεεινή κσι τρισαθλια όπως πάντα αλλα με κρύο μαζί

Αλκμήνη Ψιλοπούλου
26/01/2020 14:11

Το χειμώνα η ζωή στη Σύρο ολοένα και λιγοστεύει. Ανύπαρκτη συγκοινωνία. Απαράδεκτο!

Annitsa Varchalama Arvaniti
26/01/2020 00:16

Dimitris Hamezopoulos
25/01/2020 21:25

Δάκρυσα...

Αθανασία Νάβαλη
26/01/2020 21:43

Το μοναδικό μέρος που νιώθω ευτυχισμένη. Απλά, ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ!!!!