Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Κυριακή, 9 Αυγούστου 2020
Ανατολή: 6:31 πμ - Δύση: 8:20 μμ
ΜΑΤΘΙΑ ΑΠΟΣΤ, ΤΩΝ ΕΝ ΤΗ ΧΑΛΚΗ ΠΥΛΗ 10 ΜΑΡΤΥΡΩΝ

Επικαιρότητα

Ξεκίνησε η ιχνηλάτηση του πρώτου κρούσματος κορωνοϊού στη Σύρο

Σε κατ' οίκον περιορισμό οι συγγενείς του ηλικιωμένου άνδρα. Ο ασθενής μεταφέρεται σήμερα σε νοσοκομείο αναφοράς της Αθήνας.
Ξεκίνησε η ιχνηλάτηση του πρώτου κρούσματος κορωνοϊού στη Σύρο

SOCIAL MEDIA

εκδηλώσεις/events

Makis Palaiologos
24/03/2020 22:13

Αυτό που ξαφνικά. Σας πιάνει πανικός. Για ένα πράγμα που όλοι ακούμε όλοι. Περιμένουμε. Και απλά βρέθηκε ένα κρούσμα.... Δεν..... Δεν... Δεν έχω λόγια.. Δηλ περιμένατε. Ότι θα περάσει. Από τα ανοιχτά του νησιού.... Σαν βροχή που δεν ήρθε τελικά και πήγε αλλου... Τι να πω... Τεσπα όλα καλά θα πάνε στο τέλος. Ελπίζω να μας βρει όλους εδώ μετά την κακοκαιρία που έρχεται και να το αφήσουμε σαν ένα κακό όνειρο.. Και μακάρι. Από δω και πέρα. Να βάλουν όλοι μυαλό. Και να περνούν τα μέτρα πιο σοβαρά...... Πλέων..

Γιωργος Λεονταριτης
24/03/2020 20:02

Ο ασθενής θα μεταφερθεί απόψε στην Αθήνα. Τα άτομα που ήλθαν σε επαφή μαζί του είναι ήδη σε καραντίνα.

Domirr Maragos
24/03/2020 20:11

Δεν θα πρέπει να γνωρίζουμε όνομα για να δούμε και εμείς αν έχουμε έρθει σε τυχαία επαφή κοντά του-τους. Είναι θέμα ασφάλειας και όχι διαπόμπευσης του ανθρώπου. Τα άτομα δεν είναι απαραίτητα να ειναι μόνο πρώτου βαθμού αλλά και εξωθεσμικά. Αυτά τα πως θα διασταυρωθούν.

Margarita Paravalou
24/03/2020 21:55

Η κυρία που τον φρόντιζε έχει έρθει σε επαφή με πολλά άτομα έχουν ελεγχθεί;

Eleni Mpaila
24/03/2020 20:25

Προτείνω να φέρουν μονάδες και να εξετάσουν το κόσμο όλο έχει δεν έχει συπτοματα όχι να λένε είναι ακριβή η εξέταση . Έπρεπε να υπάρχει μονάδα και να πηγαίνει ο κόσμος να κάνει τεστ όχι είμαστε στην αγονια

Eleni Mpaila
24/03/2020 20:19

Πόσα άτομα υπαρχαν στο πλοίο που ήρθε ο άνθρωπος με πόσα μετά ήρθε σε επαφή εκείνος πόσα μετά η γυναίκα που πήγενε σπίτι του και τους φροντηζε παιδιά δεν φτεει ο άνθρωπος το νοσοκομείο που τον άφησε να ταξιδέψει..

Ευαγγελια Ιωννης Γαλαρη
25/03/2020 00:33

Υπομονη και προσοχη !!!Δεν χρειαζεται να πανικοβαλλεστε !!!!Στην αθηνα ζουμε με αυτο !!!!

George Master
24/03/2020 21:52

Είναι σαν να μας λέτε ότι ο παππούς θυμάται από κόλλησε........... άντε γειά

Manolis Vichos
24/03/2020 20:11

Δυστυχώς αρχίζει και εδώ ο εφιάλτης.

Yiannis Eipame
24/03/2020 20:07

Περαστικά στον άνθρωπο και ασ ελπίσουμε να την περάσει σχετικά ελαφρα και η οικογένεια του.

Eirini Gioureli
24/03/2020 21:42

Όλοι αυτοί που ήταν στο πλοίο?????

Eleni Mpaila
24/03/2020 20:22

Για να μην δημιουργηθεί πανικός λένε τα κοντινά πρόσωπα ή υπόλοιποι τη γίνετε

Giannis Xatzaras