Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου 2020
Ανατολή: 7:07 πμ - Δύση: 7:19 μμ
ΙΩΝΑ ΠΡΟΦ., ΚΟΔΡΑΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

Επικαιρότητα

Οι μαθητές θα καλυφθούν με μάσκες μιας χρήσης

Νίκη Κεραμέως: "Mέχρι να ετοιμαστούν οι νέες μάσκες, θα δοθούν μάσκες μιας χρήσης προκειμένου να καλυφθούν οι μαθητές στο διάστημα που θα χρειαστεί".
Οι μαθητές θα καλυφθούν με μάσκες μιας χρήσης

SOCIAL MEDIA

Dimitris Arvanitis
15/09/2020 18:17

«Για πρώτη φορά τα σχολεία ξεκινούν με όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό, κάτι που μας χαροποιεί ιδιαίτερα», δηλώνει στο syrostoday ο κ. Καφτηράνης. Στο 4ο βέβαια θέλουν να έχουμε μάσκες αλλά μας λείπουν 2 δάσκαλοι με συνέπεια 27 μαθητές να στοιβάζονται σε 30 τετραγωνικά. Το ίδιο βέβαια και στην 5η και στην 3η δημοτικού. Αλλά οι μάσκες μάσκες. Κύριοι χάσατε την μπάλα για ακόμη μια φορά.

Κώστας Αρσενικός
15/09/2020 17:14

Αυτά παθαίνει όποιος νομίζει ότι : " Όταν γίνεις υπουργός ...τα ξέρεις ΌΛΑ!!" ............... πουρμπούτσαλα ξέρεις ..... Να συμβουλεύεσε ΠΆΝΤΟΤΕ τους ειδικούς.... αλλιώς θα γίνεσαι Ρεντίκολο Περικολοζαμέντε 💯% Θα σε κοροϊδεύουν άπαντες ... ακόμα οι κοντινοί φίλοι σου!!! Προς γνώση και συμμόρφωση!!

Stratos Zolotas
15/09/2020 22:55

Αν είναι από το ίδιο υλικό οι νέες που "θα ετοιμαστούν" καλύτερα να μην πληρώσουμε πάλι για άχρηστα πράγματα. Θα βρείτε από κάπου αλλού να τα φάτε με τους φίλους σας κύριοι άριστοι.

Iosif Kiniotis Roussos
15/09/2020 14:54

Από τις πάνινες μάσκες καμίας χρήσης θα μοιράσει μάσκες μιας χρήσης. Μπορείς να το πεις και πρόοδο

Ευστρατιος Μαυρος
15/09/2020 14:45

Αυτό που με εξοργίζει είναι όταν ορισμένοι προσπαθούν να υποβαθμίσουν ανθρώπους και οικογένειες λές και οι ίδιοι είναι οι σούπερ γονείς. Αυτοί νοιάζονται για την υγεία των παιδιών ενώ όσοι αντιδρούν όχι. Δεν κάναμε φροντιστήριο στο παιδί να κλάψει, μόνο του έκλεψε αντικρίζοντας άγνωστους μασκοφόρους...Δεν μπήκατε στον κόπο να αναρωτηθείτε γιατί σέ άλλες χώρες η μάσκα επιστρέφεται από 12 χρονών ενώ εδώ από 4 αλλά πού μυαλό εσείς οι σούπερ. Τό ότι υπάρχουν πολλά παιδιά σέ μία αίθουσα ενώ έπρεπε να υπάρχουν λιγότερα σέ περισσότερες αίθουσες ούτε τό σκεφτήκατε. Ποιος σας έδωσε ρε τό δικαίωμα νά γράφετε σέ όσους αντιδρούν με επιθετικά σχόλια και να προβάλετε. Ποιοί νομίζετε ότι είστε? Μαζέψτε τα ψυχολογικά σας πρώτα ανύπαρκτοι που στηρίζοντας καταστάσεις όπως τού covid-19 νομίζετε ότι κάτι είστε καί παίρνετε αξία. Δεν βλέπετε τίς αντιφάσεις πού γίνονται ενώ άλλα μας είχαν πει μετά τα γυρνάνε αλλά πού μυαλό εσείς οι σούπερ....

Spyridoula Xagorari
15/09/2020 18:02

Κι άλλα έξοδα για το κράτος...που επί της ουσίας είναι χασουρα στην τσέπη του κάθε απλού πολίτη...ωραίος σχεδιασμός...πόσα είπαμε πληρώνονται αυτοί που παίζουν τους υπουργούς;;;;

Ανδριάνα Μαραγκού
15/09/2020 13:32

Είστε για γέλια όλοι εκεί στα υπουργεία! 😤😡

Ρενα Μπουντουρη
15/09/2020 14:50

Δεν θέλουμε τις κωλομάσκες σας!!! Να μας αφήσετε ήσυχους θέλουμε!!! Έχει ξεφύγει πολύ το θέμα και μας έχετε κουράσει...

Popi Papadimitriou
15/09/2020 17:11

Ααααααχ, πότε θα σταματήσει ο τροχός στο σημείο που θα γυρίσει το μάτι του κόσμου και δεν θα έχετε τρύπα να κρυφτείτε..

Φαίδρα Φαίδρα
15/09/2020 13:18

Ποση επιπολαιοτητα σας δέρνει ποσό άχρηστοι πολιτικοι εισται μονο για τι θα φάτε αυτό σας ενδιαφέρει τα αλλά στα παλιά σας τα παπούτσια στην οργή ολοι σας

Αγνή Ρούσσου
15/09/2020 15:15

Άστο κουκλίτσα μου.....δε τις χρειαζόμαστε! Αααα.....και τώρα τι; Βρέθηκε άλλος συγγενείς σας που του ξέμειναν οι μιας χρήσης και θα τις δώσετε στα σχολεία;;; Ξεφτιλες όλοι σας.....

Elli Gerodimou
16/09/2020 19:57

Θα καλυφθούν από την κορυφή ως τα νύχια;!