Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020
Ανατολή: 6:44 πμ - Δύση: 5:23 μμ
ΣΤΑΧΥΟΣ, ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΥ, ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ

Επικαιρότητα

Αυτόφωρο για όσους δεν φορούν μάσκα

Εγκύκλιος από τον Άρειο Πάγο για τις μάσκες. Θα διώκονται ποινικά όσοι αρνούνται να τις φορέσουν.
Αυτόφωρο για όσους δεν φορούν μάσκα

SOCIAL MEDIA

Μαρίνα Μακρή
22/09/2020 13:35

Όπως π.χ. στον κ. Χαρδαλιά, που όχι μόνο δεν φορούσε μάσκα, αλλά έσκυψε να φιλήσει και το...μανίκι του ιερέα που βρέθηκε μπροστά του!

Stratos Zolotas
22/09/2020 14:02

Εκτός από τους παπάδες που έχουν εξαιρεθεί με νόμο που έστειλε με κούριερ ο Θεός.

Alejandros Kypraios
22/09/2020 15:07

Όλοι εσείς που θιγετε την εκκλησία και τους εκπροσώπους τηςειστε μακράν απ' αυτήν Σαν γονείς κάντε το καθήκον σας Η Ορθοδοξία δεχτηκε το μεγαλύτερο πλήγμα Την τελείωσαν Προσέβαλαν το Κύριο ημών Ιησού Χριστό με την Θεία Κοινωνία ότι κολλάει ο covid με τον Χριστό Τώρα με τους ιερείς μετά τη Ναι η μάσκα προφυλάσσει Και στους ναούς μάσκα φοράμε Άιντε πια Επειδή οι θρησκευτικοί ταγοι ακολουθούν τον Καίσαρα και σιωπούν για αυτό τα λετε

Ελευθερία Αντωνέλου
22/09/2020 13:46

Όπως π.χ. και σε ιερωμένο που μέσα σε ταξί δε φορούσε μάσκα? Ντροπή και θυμό νιώθω! Που το επιβάλλουν στα παιδιά μας και σε εμάς και όσοι έχουν αξιώματα σε αυτή τη χώρα δεν τρέχει τίποτα!

Elpida Voutsinou
23/09/2020 01:16

Εκεί που επιβαλεται η μάσκα οφείλουν όλοι να το τηρούν. Και επιτέλους με τους ειδικούς και τους κριτές στο φβ, μας κουρασατε.

Γιάννης Φρέρης
22/09/2020 15:56

Γύψος κανονικός

Κοσμας Ρουσσος
22/09/2020 15:51

γιατι δεν γινοντε καταλυψεισ σε ολα τα σχολεια να μην κηνητε τιποτα τοσα χρονια με το παραμικρο καταληψη τωρα τη ????????????????? κολοσαμε ??????????

Ευριπίδης Τσάτσος
22/09/2020 14:31

Τον Μπακογιάννη που είναι και δημόσιο πρόσωπο, γιατί δεν τον πάνε αυτόφωρο, που δεν φοράει μάσκα πουθενά;

Katerina Kalogeraki
23/09/2020 01:39

Να βάλουν τη Σουζη αυτόφωρο!Αυτή δεν έχει βουλευτική ασυλία!Το χάλι μας μεγάλο!Για γέλια και για κλάματα..

Iacovos Jacob Varthalitis IV
22/09/2020 17:44

Είμαστε για γέλια.

Alafouzou Athina
22/09/2020 13:59

Πόσους θα βάλεις μέσα..?Ειναι πολλοί.. Κ όσοι έχουν αξίωμα θα τους βάζεις μέσα ή όχι? Λέω εγώ τώρα.. Ήρεμα ρωτάω ε??..

Γεω Φρε
22/09/2020 18:09

Στο πολιτικό σύστημα η δημοκρατία τρέχει απ τα μπατζάκια τους, γι αυτό και την ποδοπατούν!!!!

Dimitra Zisopoulou
22/09/2020 15:13

Αυτόφωρο να πάνε τους κλέφτες πολιτικούς

ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΡΙΤΑ
22/09/2020 14:40

Για τους Ειδικούς Σοφούς που όρισαν τις διαστάσεις φιάσκο για τις μάσκες των παιδιών με αποτέλεσμα και να πεταχτούν τόσα εκατομμύρια και να μείνουν τα παιδιά ακάλυπτα, προβλέπεται κάποια ποινή ή μήπως περασμένα ξεχασμένα;

Marianefeli Sykou
23/09/2020 18:52

Ισχυει και για. Βρυκόλακες????

Ευστρατιος Μαυρος
22/09/2020 15:00

Ρε αφήστε τά σάπια με τις μάσκες γελοίοι καρναβάλοι όπως επίσης αυτά που βλέπω τόσο καιρό. Είναι γελοίο όλο αυτό πού γίνεται νά βλέπω κάποιους νά παρακαλάνε να αρρωστήσουν αυτοί που δεν πιστεύουν στον ιό. Ωραίο επιχείρημα έχετε εσείς οι "φαν" του ιού παρακαλάτε νά αρρωστήσει ο άλλος για επιβεβαίωση, στο τέλος θα βγάλετε πανό "ευχαριστούμε τον ιό πού υπάρχει"....... Έχει αλλάξει η καθημερινότητα μας, έχουν φοβίσει τον κόσμο, οδηγεί ο άλλος μόνος του και φορά μάσκα, πού πάς ρε καραμητρο? Προσωπικά εμένα δεν με ενοχλούν αυτοί που μιλούν κόντρα για τον ιό πού τους βαπτισατε ψεκασμενους γιατί αυτοί βλέπουν την ζωή θετικά ζουν την ζωή τους, δεν μου χαλάνε την ψυχολογία ενώ υπόλοιποι κάθε μέρα να το κάνουν σημαία γίνονται ένα με τα ΜΜΕ. Διαβάζοντας την λέξη Κορωνοιο στο τέλος θα αρρωστήσουμε μόνο με την ιδέα θα γίνουμε κατά φαντασία ασθενείς. Υπάρχουν και άλλες αρρώστιες πού κατά περίεργο τρόπο ούτε πού ακούγονται. Συμφωνώ ότι ο ιός υπάρχει καί πρέπει να προσέχουμε όλοι, δεν συμφωνώ στην υπερβολή πού έχει δωθεί, αλλάζουν την ψυχολογία τού κόσμου τον κάνουν φοβικό. Ο φόβος δημιουργεί άγχος τό άγχος ξέρετε τί............. Ζείτε την ζωή σάς όσο μπορείτε, μέτρα εκεί που χρειάζονται. Νά ξεσπασετε σε αυτούς που έσπειραν την εργαστηριακή αρρώστια όχι σε πολίτες είναι οι μόνοι που δεν φταίνε και αφήστε τα μικρά παιδιά επιτέλους ελεύθερα.

Nikolaos Mourselas
22/09/2020 15:14

Nikolaos Mourselas
22/09/2020 15:14

Thodoris Georgadas
22/09/2020 22:00

Επιτελους.....

Maria Theodorou
22/09/2020 14:28

Ε το έχουμε χάσει τελείως μου φαίνεται!!!!

Nikolaos Mourselas
22/09/2020 15:14

Ζεττα Στρουμπου
23/09/2020 09:37

Τι άλλο θα ζήσουμε ?

Nekt Skarp
24/09/2020 01:47

https://www.facebook.com/618324718196387/posts/3787682444593916/