Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Κυριακή, 21 Ιουλίου 2019
Ανατολή: 6:15 πμ - Δύση: 8:37 μμ
ΣΥΜΕΩΝ ΤΟΥ ΣΑΛΟΥ-ΟΝΟΥΦΡΙΟΥ

Επικαιρότητα

"Ανοιχτοί Ορίζοντες για τη Σύρο" με υποψήφιο Δήμαρχο τον Νίκο Λειβαδάρα

Παρουσιάστηκε ο δημοτικός συνδυασμός "Ανοιχτοί Ορίζοντες για τη Σύρο" με υποψήφιο Δήμαρχο του Δήμου Σύρου-Ερμούπολης, τον Νίκο Λειβαδάρα. Παρουσιάστηκαν οι πρώτοι 45 υποψήφιοι του συνδυασμού.
"Ανοιχτοί Ορίζοντες για τη Σύρο" με υποψήφιο Δήμαρχο τον Νίκο Λειβαδάρα

SOCIAL MEDIA

dekavalas nikolaos
dekavalas nikolaos
04/02/2019 10:00

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους ανεξαρτήτου παράταξης, και εύχομαι σε όλους να πράξουν για το καλό του νησιού μας.
Όσον αφορά το σχόλιο του απόδημου είμαι και εγώ απόδημος Συριανός και μάλιστα Δεκαβάλας σε πληροφορώ ότι ο Δεκαβάλας Γιάννης δεν βόλεψε ποτέ κανένα από την οικογένεια του.

2    1
Πετρίδης Γιάννης
Πετρίδης Γιάννης
03/02/2019 10:24

Όπως φαίνεται κάποιοι αξιόλογοι άνθρωποι της Σύρου είναι πιο εύκολο να εμπιστευτούν τον ευγενικό και καλό κύριο που λέει κάποιος πριν.
Τον χαμογελαστό κύριο όσοι τον εμπιστεύτηκαν τον άφησαν από την πρώτο μήνα.
Όσο στελέχη ήταν της προκοπής την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια.
Φώσκολος (533 ψήφοι)
Καζαντζάκη (1244 ψήφοι)
Παπαμανώλης (460 ψήφοι)
Γουσγουνέλης με χίλια παρακάλια να ξαναμπεί, για να μην πω για Αγγελοπούλου και όσους τώρα είναι με το γιατρό.
Μια ερώτηση για τον απόδημο Συριανό που συμφωνώ σε πολλά μαζί του (και ρωτάω ειλικρινά χωρίς καμμία ειρωνία) φίλε ζεις σήμερα εκτός Σύρου και ενδιαφέρεσαι για τα νέα του νησιού ή έφυγες επί Δεκαβάλλα και γύρισες πρόσφατα;

8    1
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ.
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ.
03/02/2019 10:02

Το ΠΑΣΟΚ κάποια στιγμή ήταν η μισή Ελλάδα, είναι αδύνατο ένα ψηφοδέλτιο να μην έχει εκπροσώπους του παλιού ΠΑΣΟΚ. Το Φωτεινιά πάντως δεν τον θυμάμαι στο ΠΑΣΟΚ.
Το ερώτημα είναι με ποιούς πήγε ένα βήμα μπροστά η Ερμούπολη;
Με το Δεκαβάλλα ή με αυτόν που ερχόταν με το νέο και το χαμογελαστό πρόσωπο, δεν τον απασχολούσε το ΝΕΩΡΙΟ και θα έκανε τη Σύρο τουριστικό θέρετρο;

8    2
Γιάννης Χατζής
Γιάννης Χατζής
03/02/2019 03:21

Ελάτε παιδιά, ο Ρήγας λείπει μόνο και το κλείσατε το καρέ. Και την καημένη τη Φρωσάρα, κακώς τη βάλατε δεύτερη σειρά.. Κανονικά έπρεπε πρώτη-πρώτη. Ο, τι πιο παλιό υπάρχει στο νησί συσπειρώνεται πίσω από έναν άνθρωπο με καλό προφίλ και υπόληψη στην κοινωνία της Σύρου. Παλιό το παραμύθι. Βάζουμε μπροστά τον καλό και ευγενικό κυριούλη για να έρθουμε εμείς από την πίσω πόρτα...
Εσείς μας αναγκάσατε να φύγουμε από τον τόπο μας. Βλέπετε χώρος σ' αυτό το νησί υπήρχε μόνο για τα "δικά μας παιδιά". Δεκαβαλλες, Μπαιλες, Ρηγες και ολη η ωραια παρεα.

3    2
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
03/02/2019 00:52

Γιατί δεν έβαλαν τον δεκαβαλλα δεν έχω καταλάβει ακόμα ...!!το ψηφοδελτίο του είναι άλλωστε .. νεότατα πρόσωπα . Στην επομενη ανακοίνωση μην ξεχάσετε το Φώτη το Ξαγοράρη και τον Βελισσαρίου και το έχετε !!

4    7
H KAKIA ΜΑΓΙΣΣΑ
H KAKIA ΜΑΓΙΣΣΑ
02/02/2019 22:56

Το παζλ συμπληρώνεται ..
Ολο το παλιό καλό ΠΑΣΟΚ σε πρώτη εμφάνιση.
Πρασινοφρουροί και πρασινοφρουρίνες που διορίστηκαν την χρυσή για αυτούς δεκαετία του ΄80 στο Δημόσιο, με ΜΗΔΕΝ προσόντα... και μόνο προσόν τα πράσινα σημαιάκια τους...
Θυμάστε οι παλαιότεροι... τ.ο. Νεαπόλεως, τ.ο. Βροντάδου, τ.ο. Γυμναστηρίου ....
Τώρα θα προσπαθήσουν να μας πείσουν ότι αντιπροσωπεύουν το νέο και το άφθαρτο...
Εδώ θα είμαστε να τα λέμε..

4    5
Roussou Katerina
Roussou Katerina
02/02/2019 00:28

Καλή επιτυχία στους Ανοιχτού Ορίζοντες για τη Σύρο με ειδική αναφορά στο φίλο Ανδρέα Γιαλόγλου που τόσο αδικήθηκε στις προηγούμενες εκλογές.
Είμαι σίγουρη ότι θα δείξει πάλι πόσο σημαντική προσωπικότητα είναι για το νησί μας.

7    2
Αθυμαρης Ν.
Αθυμαρης Ν.
02/02/2019 00:07

Αγαπητέ Νίκο, δεν ξέρω πως θα είσαι σαν δήμαρχος αλλά έχεις ένα βασικό χαρακτηριστικό που λείπει από όλους τους άλλους γενικότερα από την πολιτική της χώρας μας.
Δεν μπορεί να βρεθεί έστω ένα Συριανός να πει ότι πήρες ποτέ ένα ευρώ από ασθενή σου σε όλη σου τη διαδρομή.
Η εντιμότητα σου και το ήθος σου είναι γνωστή σε όλους.
Θα είμαστε μαζί σου στον αγώνα σου που θα έχει δυσκολίες, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις.
Καλή επιτυχία από καρδιάς.

5    1
ΜΑΥΡΑΚΗΣ Γ.
ΜΑΥΡΑΚΗΣ Γ.
01/02/2019 23:56

Αγαπητέ κύριε Λειβαδάρα, είστε ο ορισμός του ήθους, της εντιμότητας και της αξιοπρέπειας. Είμαι σίγουρος ότι μπορείτε να γίνετε ο δήμαρχος όλων των Συριανών.

6    0
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ.
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ.
01/02/2019 23:44

Μώτος και Φωτεινιάς πάνω από 2000 ψήφους μαζί.

4    2
Ρούσσος Ιωσήφ
Ρούσσος Ιωσήφ
01/02/2019 23:29

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΝΙΚΟ, ΣΤΑ ΕΙΠΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
ΤΟΝ ΓΙΑΛΟΓΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ.
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΓΩ ΚΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΤΙΜΑΜΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.

7    1
Σιγάλας Ιωάννης
Σιγάλας Ιωάννης
01/02/2019 23:16

Εγώ να ευχηθώ όποιος κι αν είναι δήμαρχος να δουλέψει για το καλό της Σύρου.
Δεν ξέρω τι χαρτιά κρατάει κρυφά ο κάθενας σε υποψήφιους που θα εμφανίσει σε 2ο χρόνο αλλά προς το παρόν το δυναμικό των ψηφοδελτίων γέρνει πολύ υπέρ του γιατρού.
Πραγματικά δυνατά ονόματα και από όλους τους πολιτικούς χώρους.

7    2
Ρούσσος Αντώνης
Ρούσσος Αντώνης
01/02/2019 23:04

Γιατρέ μου πολύ συγκινητικός και ενωτικός ο λόγος σου.
Φαίνεται ότι θέλεις το καλό όλου του νησιού πέρα από μικροπρέπειες και μικροσυμφέροντα που δεν υπηρέτησες ποτέ.
Η στιγμή της παρουσίασης του Μώτου ήταν πραγματικά συγκλονιστική νομίζω δάκρυσε όλο το επιμελητηριο.

6    2
Ψαρρός Ηλίας
Ψαρρός Ηλίας
01/02/2019 22:44

Καλή επιτυχία και καλή δύναμη γιατρέ μου, όλα θα πάνε καλά.

6    2