Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Κυριακή, 21 Ιουλίου 2019
Ανατολή: 6:15 πμ - Δύση: 8:37 μμ
ΣΥΜΕΩΝ ΤΟΥ ΣΑΛΟΥ-ΟΝΟΥΦΡΙΟΥ

Επικαιρότητα

Παραιτήθηκε η Μαρίζα Αγγελοπούλου από την παράταξη του Γιώργου Μαραγκού

Την παραίτησή της, από τις θέσεις ευθύνης της προέδρου Επιτροπής Διάσωσης Ταφικών Μνημείων και της εντεταλμένης Δημοτικής Βιβλιοθήκης, καθώς και από την παράταξη της πλειοψηφίας, υπέβαλλε η Μαρίζα Αγγελοπούλου. "Τίτλοι και «αξιώματα» χωρίς την δυνατότητα παραγωγής έργου δεν μου χρειάζονται".
Παραιτήθηκε η Μαρίζα Αγγελοπούλου από την παράταξη του Γιώργου Μαραγκού

SOCIAL MEDIA

H KAKIA ΜΑΓΙΣΣΑ
H KAKIA ΜΑΓΙΣΣΑ
11/02/2019 17:35

Ασχολήσθε 6 άτομα με το Τίποτα ...

0    8
Κ. Κωνσταντίνος
Κ. Κωνσταντίνος
11/02/2019 14:54

Δε νομίζω ότι η κοινωνία του νησιού θα ασχοληθεί περισσότερο από μερικές ώρες (και πολύ βάζω) με την παραίτηση της κ. Αγγελοπούλου.
Πραγματικά υπάρχουν πολύ σημαντικότερα θέματα από αυτό

3    6
Φρερ Γ.
Φρερ Γ.
11/02/2019 14:34

Εμένα ο Φώσκολος μου λέει πολλά φίλε roussos john γιατί τον εκτιμώ, εσένα δεν ξέρω τι σου λέει που ένας κύριος όπως λες έφυγε τον πρώτο μήνα.
Να σου πω την αλήθεια αν τύχαινε να πάει σε άλλο ψηφοδέλτιο πιστεύω ότι δε θα το θεωρούσες και πολύ κύριο. Κάτι ανάλογο με την Αγγελοπούλου θα έγραφες.

11    2
Μακρής ΓΙώργος
Μακρής ΓΙώργος
11/02/2019 14:22

Εγώ βλέπω πολύ πάθος στις δημοσιεύσεις κάποιων.
Σιγά ρε παιδιά τόσο πολύ κάψα για το αν έκανε καλά ή όχι η Αγγελοπούλου;
Δηλαδή αν έβγαζε επίσημο δελτίο τύπου η δημοτική αρχή θα ήταν πολύ δαιφορετικό από τα σχόλια των τελευταίων.
Τόσο μεγάλες γνώσεις επι των θεμάτων έχουν, που έχουν μια εξήγηση για τα πάντα;
Ήταν παρόντες και στα δημοτικά συμβούλια πια;

8    0
roussos john
roussos john
11/02/2019 14:14

Το γεγονός ότι ο Φώσκολος ήρθε κύριος κι έφυγε κύριος δε σου λέει κάτι Φρερ Γ.;

2    8
ΝΙΚΟΣ Π.
ΝΙΚΟΣ Π.
11/02/2019 13:58

Για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους γιατί μερικοί ζούνε σε παράλληλο σύμπαν.
Άλλο διαγραφές, άλλο ανεξαρτητοποιήσεις, άλλο αποχωρήσεις ...
Διεγράφησαν οι κα Καζαντζάκη και ο κ. Χαρίτος. Δεν έφυγαν επειδή το ήθελαν. Τους διέγραψε η παράταξη τους για λόγους πολύ συγκεκριμένους.
Η κα Αγγελοπούλου, μετά από παλινωδίες και την εξαναγκαστική παραίτηση μετά το γενικευμένο κράξιμο που άκουσε στο δημοτικό συμβούλιο, προσπαθεί να βγει από πάνω κιόλας; Την πολιτική ηθική ή την έχεις μέσα σου ή δεν την έχεις. Αν στην επιβάλλουν οι άλλοι φέξε μου και γλύστρισα.

3    10
Φρερ Γ.
Φρερ Γ.
11/02/2019 13:47

Δηλαδή έπρεπε να πεταχτεί από τη θέση της μόλις άκουσε για το Λειβαδάρα και να τα αφήσει όλα.
Δε μεσολάβησε πια και τόσος πολιτικός χρόνος.
Σαν τα παραλές roussos john.
Το γιατί φεύγουν όλοι όμως δε μας εξήγησε κανείς ακόμη.
Δηλαδή για το Φώσκολο που έφυγε τον πρώτο μήνα έχουμε να πούμε κάτι για την ηθική του ή έπρεπε να περιμένει κι αυτός; Ή ερυθρίαζουμε μόνο στο άκουσμα του ονόματος του.

10    3
roussos john
roussos john
11/02/2019 13:40

Ένα πράγμα ξέρω. Αν η Αγγελοπούλου έφευγε την ώρα που αποφάσισε να συμπορευθεί με το γιατρό, κανείς δε θα μιλούσε. Το ότι έμενε μήπως και αυξήσει τα 300 σταυρουδάκια που πήρε το 2014 είναι πολιτικά ανήθικο. Και το έκανε αναίσχυντα και ανερυθρίαστα όλο αυτό τον καιρό. Αυτό λέμε...κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!

3    10
Φρερ Γ.
Φρερ Γ.
11/02/2019 12:38

Ωραίο το αφήγημα πάλι, όσοι ήταν μαζί μας την προηγούμενη φορά ήταν άξιοι και ηθικοί.
Όσοι μας εγκαταλείπουν γιατί απαγοητεύτηκαν είναι ανήθικοι.
Δηλαδή αν κατέβαινε πάλι με το Δήμαρχο θα είχε κάνει έργο, τώρα που φεύγει για άλλες πολιτείες είναι γυρολόγος.
Το ότι οι 8 στους 10 που πήραν τις περισσότερες ψήφους την προηγούμενη φορά εγκατέλειψαν το πλοίο είναι στοιχείο ανθικότητας ή κάτι σημαίνει στον απλό νοήμων πολίτη.
Απλά αναρωτιέμαι.

11    3
Αθυμαρης Ν.
Αθυμαρης Ν.
11/02/2019 12:23

Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα...

12    3
roussos john
roussos john
11/02/2019 11:37

Μπα παραιτήθηκε η κυρία; Εμείς νομίζαμε πως θα στήσει την πρώτη σκαλωσιά στα μνημεία του Αγ. Γεωργίου και μετά θα παραιτηθεί. Τι να περιμένεις όμως από γυρολόγους της πολιτικής. ΝΔ, Ποτάμι, Δράση και Λειβαδάρας δηλ. ΠασοκοΣύριζας!
Είναι για να γελάς!

5    9
ΝΙΚΟΣ Π.
ΝΙΚΟΣ Π.
11/02/2019 11:07

Νωρίς το σκέφτηκε να παραιτηθεί η κα Αγγελοπούλου από τα καθήκοντα και τις αρμοδιότητες της. Έπρεπε βέβαια να ανακοινωθεί υποψήφια με άλλον συνδυασμό, να συμμετέχει εδώ και μήνες φανερά σε συναντήσεις του νέου συνδυασμού της αλλά από την άλλη να συμμετέχει και να έχει λόγο και στη δημοτική ομάδα του κ. Μαραγκού.
Η πολιτική ηθική στα τάρταρα!
Και προφανώς αν δεν την είχαν ισοπεδώσει πολιτικά στο αμέσως προηγούμενο δημοτικό συμβούλιο τα μέλη της δημοτικής αρχής, για αυτά της τα καμώματα, ούτε που θα ίδρωνε το αυτί της. Όταν αποφασίζεις για τους δικούς σου λόγους να συμπορευτείς με άλλη παράταξη, μεσούσης της δημοτικής θητείας, παραδίδεις τις θέσεις ευθύνης που σου έχει εμπιστευτεί ο δήμαρχος και προχωράς με ψηλά το κεφάλι. Δεν στρογγυλοκάθεσαι εκεί για να χρησιμοποιείς προεκλογικά τα αξιώματα σου για προσωπική προβολή.

5    10
12 σχόλια μελών

Σχολιάστε

Συνδεθείτε για να σχολιάσετε το άρθρο.
Stratos Zolotas
11/02/2019 11:59

τα είχαν πει κάτι προφήτες πολύ νωρίς αλλά ήταν ακραίοι τότε και δεν ήξεραν το καλό του τόπου

κατερινα σπιν
11/02/2019 13:37

Μαριζα μια και μοναδικη ..παμε μπροστα για κατι καλυτερο!!!

Annoula Rooms
11/02/2019 11:32

Είσαι και η πρώτη έβαλες γερά θεμέλια για τα μνημεία του Αγίου Γεωργίου Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παρετειθεις από αυτό που ξεκινησες

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ
11/02/2019 18:29

Παραιτηση εν μεσω προεκλογικης περιοδου κατι δεν παει καλα κα Αγγελοπουλου παρα τα συμφωνηθεντα!!!!!

Maria Gaitou
11/02/2019 12:40

Ας προχωρήσει το έργο(επιβάλλεται) και ας ολοκληρωθεί με οποιαδηποτε δημοτική αρχη και αν εκλεχθεί. Μονο το έργο μένει αλλωστε.