Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Κυριακή, 24 Μαρτίου 2019
Ανατολή: 6:18 πμ - Δύση: 6:34 μμ
ΜΕΓΑΣ ΚΑΝΩΝ, ΑΡΤΕΜΟΝΟΣ

Επικαιρότητα

Η νέα "Βιολαντώ"

Σε πλήρη λειτουργία η δεξαμενή του Νεωρίου, μετά από τη γενική ανακατασκευή της.
Η νέα "Βιολαντώ"

SOCIAL MEDIA

DNT Don
DNT Don
13/02/2019 21:50

Χμ ...μου θυμίζει κάτι σαν φάλαινα... ας το δούμε λίγο αρτιστικ??

Πάντως έχει δίκιο ο κύριος Γιώργος

Και ας είναι φάλαινα

3    0
ευριπιωτης γεωργιος
ευριπιωτης γεωργιος
13/02/2019 18:05

Αγαπητοί 'επενδυτές' αυτή η πόλις έχει ιστορία και ιδιαίτερη φυσιογνωμία
Οποιαδήποτε αισθητική παρέμβαση απαιτεί έγκριση του Συμβουλίου Αρχιτεκτονικής
Εσείς γιατί θα πρέπει να είστε υπεράνω αυτών των δεσμεύσεων?
Γ. Ευριπιώτης αρχ. μηχ.
π. συλλόγου μηχανικών Ν. Κυκλάδων


7    0
2 σχόλια μελών

Σχολιάστε

Συνδεθείτε για να σχολιάσετε το άρθρο.
Thodoris Karamolegkos
18/02/2019 19:22

Για όσους κατανοούμε πόσο χρήσιμο και με ανταγωνιστικές προδιαγραφές ΕΡΓΑΛΕΙΟ είναι αυτή η δεξαμενή (που αν δεν την έφτιαχναν ήταν θέμα χρόνου να πάει χαμένη) και "μπορντοροδοκοκκινί" να την έβαφαν θα τη λατρεύαμε. Κατα τα άλλα η χρηση αποχρώσεων του ΜΠΛΕ -ΑΣΠΡΟΥ σε νησί... είναι κατα τη γνωμη μου τέλεια επιλογή.

Iraklis Kailas
13/02/2019 13:19

Το συγκεκριμένο γκρι - λευκό χρώμα είναι μια κάκιστη επιλογή καθώς τραβάει το μάτι και αποσπάει τον θεατή τόσο από το λιμάνι όσο και από τους ιστορικούς λόφους. Το χρώμα οφείλει να είναι στις αποχρώσεις της θάλασσας και του ουρανού ώστε να δένει η όψη με το τοπίο. Η τεράστια σιδερένια κατασκευή η οποία θα συνεχίσει να καλύπτει τεράστια επιφάνεια της θάλασσας και του οπτικού μας πεδίου οφείλει να ανανεωθεί... αλλά η αλλαγή να είναι ουσιαστική και όχι μόνο για εντυπωσιασμό καθώς θα την υποστούν τα μάτια μας για τα επόμενα χρόνια. Το τοπίο ανήκει σε όλους μας. Με εκτίμηση στους συμπολίτες και αναγνώστες, Ηρακλής Κάιλας Αρχιτέκτων Τοπίου BSc / MA

Katerina Roussou-Scamagka
18/02/2019 21:03

Το θεμα η δεξαμενή ειναι η' να πληρωθουν οι οφειλόμενοι μισθοι;; να ρουφαμε την αμμοβολη εμεις και τα παιδάκια μας αλλα να πληρωθειτε...συννεφο καρκινου ξεχωρίζει απο το Βουλια οταν γίνεται αμμοβολη...

Michel Ferrin
13/02/2019 12:53

Une peinture plus discrète aurait été appréciée ! il y a des coloristes de talent en Grèce ......

Χρύσα Αραγιάννη
18/02/2019 20:59

Γιώτα...

Kostas Bogiatzidis
17/02/2019 16:30

Αν βγει διαγωνισμος να καταθεσεις προσφορα φιλε!

γιωργος ρουσσος
13/02/2019 16:43

Λειπει η σημαια της αμερικης και του πασοκ.

Antonis Palaiologos
19/02/2019 20:20

Οταν ενας οικος ανοχης δεν παει καλά, δεν αλλαζει τα επιπλα ,αλλα τις κοπελλες εκει μεσα .

Gianna Ermoypolh
19/02/2019 12:32

Πάντα δουλειά να έχει να δουλέψει ο κόσμος

Philip Alatzoglou
19/02/2019 16:18

https://www.youtube.com/watch?v=sC-pvoqOD8k

Christos Roussos
18/02/2019 21:56

'Επεσε σήμα με χρόνο καθυστέρηση σε συνδικαλιστές / ανειδίκευτους επιπέδου Βροντάδου / Δείλι να σχολιάσουν στα αιλοινικά ότι το χρώμα τύπου Μύκονος είναι το ιδανικό ή ότι επειδή δίνει δουλειά σε 100 ωρομίσθιους να τρώμε οι υπόλοιποι 20.000 τις αμμοβολές... Μάλλον σε άλλο νησί ζούν ή το πολύ γλύψε έχει θολώσει το κουκούτσι τους. Κάθε comment ή like από ανειδίκευτο / κοινωνικά αμόρφωτο εργάτη --> Βonus 1€ 😆

Antonis Royssoynelos
13/02/2019 20:27

Με δέκα λαμαρίνες και λίγο μπογιά δεν σώζεται θά δούμε

Αγησίλαος Λήλος
13/02/2019 21:30

Αληθινή είναι η φωτογραφία;

Ελπίδα Ραουζαίου
13/02/2019 15:45

Είναι ωραία η "Βιολαντω"!!!

Γιωργος Δαβαζογλου
15/02/2019 09:57

κατα τα αλλα εγω για να αλλαξω χρωμα στο σπιτι μου περναει απο επιτροπη....

Αντωνης Γεωργοπουλος