Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019
Ανατολή: 7:06 πμ - Δύση: 7:20 μμ
ΙΩΝΑ ΠΡΟΦ., ΚΟΔΡΑΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

Επικαιρότητα

"Οι «χρυσές» συντάξεις του ΣΥΡΙΖΑ από σήμερα αποτελούν παρελθόν"

Υπεγράφη η εγκύκλιος με την οποία θεσπίζεται ανώτατο όριο σύνταξης. Γιάννης Βρούτσης, Υπουργός Εργασίας: "Αυτό που δεν έκαναν τρία ολόκληρα χρόνια δηλώνοντας ότι δεν πρόλαβαν, το έκανε η σημερινή κυβέρνηση μέσα σε λίγες μόνο ημέρες".
"Οι «χρυσές» συντάξεις του ΣΥΡΙΖΑ από σήμερα αποτελούν παρελθόν"

SOCIAL MEDIA

Stratos Zolotas
21/08/2019 11:04

Για δώστε τα στοιχεία γιατί ρωτήθηκε ο υπουργός και ποτέ δεν τα παρουσίασε. FAKE NEWS. Το ότι ανέβασε ο υπουργός το όριο για να πάρουν περισσότερα οι φίλοι του δεν το λέτε. Οι συντάξεις που αναφέρεστε δεν δόθηκαν ποτέ και αν έχετε αποδείξεις βάλτε τις αλλιώς αναπαράγετε τα FAKE NEWS του κομματικού σωλήνα της ΝΔ.

Dimitris Varthalitis
21/08/2019 16:20

Δώστε πρώτα αυτά που χρωστάτε στη ΔΕΗ το κόμμα σας ξεχρέωστε και τα δανεια που πήρε το κόμμα σας από τις τράπεζες που τα πληρώνει ο ελληνικός λαός και μετά μπωρει να σας πιστέψουμε!

Μαρίνα Μακρή
21/08/2019 11:48

Πόσα fake news μπορούμε άραγε να ...καταναλώσουμε; Μετά το "ξεφακέλωμα" των εργαζομένων με την κατάργηση της υποχρέωσης των εργοδοτών να αναφέρουν τον λόγο απόλυσης (διάταξη που αφορά συμμόρφωση σε άρθρα του Ευρωπαϊκού Κοινωνικού Χάρτη!), έρχεται και η κατάργηση των "χρυσών συντάξεων" που δεν δόθηκαν ποτέ, ανεβάζοντας μάλιστα το πλαφόν.... χρυσού!

Eudoxia Gravariti
21/08/2019 12:32

Αρχισαν τα όργανα.Θα φάνε τα λεφτά μεταξύ τους και το λογαριασμό θα τον στείλουν όχι στο 40% που τους ψήφισε αλλά σε όλους τους έλληνες ..!!!!Αυτός έκοψε και ξαναέκοψε τις συντάξεις επί ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.Πως αυξάνει το πλαφόν από 3000 του κακού Συριζα σε 4600????Ποιούς εξυπηρετεί.???Διότι εργαζόμενοι ασφαλισμένοι στο ΙΚΑ ποτέ δεν θα φτάσουν με τις εισφορές τους αυτή την ανταποδοτικότητα στις συντάξεις.Και γιατί είναι κακός ο νόμος Κατρούγκαλος αφου βάσει αυτού με την ανταποδοτικότητα βάζει το πλαφόν 4600.???

Gianhs Passaris
21/08/2019 13:59

Syrostoday στοιχεία , αποδείξεις ;

Νίκος Καρυοφυλλίδης
21/08/2019 16:18

Τις συντάξεις των 2500 και 3000 χιλιαδων ευρω που εφτιαξαν πριν κατι χρονια οι ιδιοι τις ξεχασαν ε? Δεν υποστηριζω κανεναν αλλα βαρεθηκα να ακουω μαλακιες....

Paraskevas Chalaris
21/08/2019 18:28

Και αυτός γιορτάζει... πρωταπριλιά με προτεραιότητα !

Periklis Koukoulas
21/08/2019 16:36

Απο.εδω.και.περα.μονο.της.πεινας.συνταξης

Φαίδρα Φαίδρα