Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2019
Ανατολή: 7:06 πμ - Δύση: 5:06 μμ
ΦΙΛΙΜΟΝΟΣ ΚΙΚΙΛΙΑΣ, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ, ΑΓΑΠΙΩΝΟΣ ΜΑΡΤ.

Επικαιρότητα

Καταγγελίες για σοβαρά περιστατικά βίας κατά του προσωπικού του νοσοκομείου

Τι αναφέρει επίσημα το Σωματείο των Εργαζομένων. Ζητά την άμεση πρόσληψη προσωπικού ασφαλείας.
Καταγγελίες για σοβαρά περιστατικά βίας κατά του προσωπικού του νοσοκομείου

SOCIAL MEDIA

Ανδρεας Καλογιαννης
07/11/2019 13:46

Στο νοσοκομείο επιβάλλεται ασφάλεια ✍️

Katerina Kontinopoulou
02/11/2019 00:28

Εννοείται ότι κακώς έπραξε ο κύριος ο οποίος σίγουρα έχει θέματα συμπεριφοράς ....για ποιό λόγο...αγνωστο!Σχετικά με όλους όσους παραπονιέστε για καθυστέρηση στην εξυπηρέτηση σας από το προσωπικό του νοσοκομείου δύο πράγματα έχω να πω:1) Δοκιμάστε να πάτε σε Νοσοκομείο των Αθηνών ώστε να περιμένετε 4 ώρες κατ'ελάχιστον για να αποβάλετε πάραυτα την ιδέα ότι στο Νοσοκομείο της Σύρου περιμένετε και 2) Όταν σταματήσετε να πηγαίνετε στο τμήμα επειγόντων για μη επείγοντα θέματα θα επιτρέψετε στους γιατρούς κ το νοσηλευτικό προσωπικό να ασχοληθούν με εκείνους που πραγματικά το έχουν ανάγκη...για τους υπόλοιπους υπάρχουν κ ψυχίατροι!

Pinelopi Papadimitriou
01/11/2019 15:32

Επουδενί δεν επικροτώ τέτοιες συμπεριφορές αλλά επειδή προσφάτως επισκέφτηκα το Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών του Νοσοκομείου σας ως επισκέπτρια (περιμέναμε 2 άτομα όλα κι όλα), η αντιμετώπιση που έλαβα από την ειδικευόμενη βάρδιας ήταν κάτι παραπάνω απο άθλια!!...το λέω ξανά και ξανά για να μην παρεξηγθώ οτι δεν επικροτώ τη βια αλλά πολύ ευχαρίστως θα της έριχνα δυο χαστούκια όταν μπροστά μου έλεγε σε μια συνάδελφό της :...εε τωρα που μου ρθε θα την βάλω να περιμένει με τις ώρες!!!..με το ζόρι μου πήρε ιστορικό και εννοείται ότι η όλη στάση της ήταν αρνητικότατη!!... Εννοείται ότι έφυγα επιτόπου!!Οπότε όταν έρχονται μπροστά μου τέτοια δημοσιεύματα και έχω πρόσφατη κακή εμπειρία δεν είμαι και πολύ σίγουρη για το ποιος έχει το δίκιο τελικά!!!!Καλό θα ήταν να ακούσουμε και την άλλη άποψη.... Σας ευχαριστώ.

Μιχάλης Δεκάριστος
01/11/2019 15:21

Τον λόγο δεν τον περιγράφεται και την αντίθετη άποψη για να προβεί σε αυτή την πράξη

Rafael Kapellas
01/11/2019 15:33

Κατερίνα κάνετε υπομονή σύντομα θα γίνουν εδώ Αθήνα αυτή την εβδομάδα ζητάνε στα νοσοκομεία φύλακες από εβδομάδα θα έχετε νέα

Maria Mariloy
02/11/2019 04:27

Πες στους να κάνουν μια βόλτα στα νοσοκομεία εδώ να δουν τι γινετε

Fylakti Koutsaftaki
01/11/2019 21:47

ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΜΑΣ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΑΣ;ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ;Τ ΑΚΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΤΡΟΠΗ

Αντωνης Γεωργοπουλος
01/11/2019 16:27

Ενδουπηρεσιακο το θέμα. Καθήκον της Διεύθυνσης!

Mary Mantzari-Mitropoulou
01/11/2019 18:44

Ειναι το καλυτερο Νοσοκομειο που εχουμε,οι δε εργαζομενοι δουλευουν με τετοιο ζηλο που δεν το εχω ξανα δει,θα πρεπει να εχουν προστασια!

Καλλιόπη Ασπιώτου
03/11/2019 14:46

Για όλους είναι οι ψυχίατροι βεβαίως!Εχω πάει εγώ σε νος.μειο του Πειραιά και έκανα λιγότερο χρόνο αναμονής απ ο,τι εδώ.Και τα ασθενοφόρα πηγαινοερχόταν συνεχώς!Χωριστα τα αλλά περιστατικά!

Μιχάλης Δεκάριστος
01/11/2019 15:42

Δεν επικροτούμε την Βια επουδενί αλλά και επουδενί την αδράνεια και το άντε Να πέραση η βάρδια σε επείγοντα

Katerina Kalogeraki
01/11/2019 15:25

Τώρα σοβαρά δικαιολογείτε τις ύβρεις και τη βια;;Πρώτες βοήθειες παρείχαν Και ο νεαρός έβριζε και πετούσε όρους!Έλεος!!!

Καλλιόπη Ασπιώτου
03/11/2019 13:11

Πολλά πράγματα λαμβάνουν μέρος στα εξωτ.Ιατρεια και όχι μόνο.Σαφως και υπάρχουν άτομα τα οποία είναι αφοσιωμένα σ αυτό που κάνουν.Υπαρχουν όμως και αλλά άτομα που αρχίζουν να κοροϊδεύουν να ειρωνεύονται,πολλά άσχημα.Κυριως όμως αναφέρομαι στους γιατρούς,που υιοθετούν τέτοιες συμπεριφορές!!!Ο καθένας που έρχεται εκεί και εμπιστεύεται το γιατρό,είναι υποχρεωμένος να φερθεί στον άλλο ανθρώπινα!Δεν είναι λειτούργημα,ένα ψυχρό επάγγελμα είναι.Ομως επειδή έχεις να κανείς με την υγεία του κάθε ανθρώπου,Καντονά τουλάχιστον σωστά!Εινα λεπτές οι ισορροπίες και η κόκκινη γραμμή δεν είναι δύσκολο να περαστεί.Ουτε είναι σωστό φτασμένοι γιατροί με πάνω από 30χρονια θητείας εκεί,να λένε στον ειδικευόμενο:Α η τάδε είναι;Τραβά της μια Stedon και ας φύγει!!What???

Σπύρος Κεράνης
01/11/2019 16:27

Η αλήθεια είναι ότι στο γραφείο 30, 2-3 φαπες τις θέλουν 😂😂😂😂😂😂

George Fardella