Επίσης διατίθεται: syrostoday.gr Lite edition
Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου 2019
Ανατολή: 7:21 πμ - Δύση: 5:02 μμ
ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΜΕΔΙΟΛΑΝΩΝ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ
Αμβρόσιος

Επικαιρότητα

Καταρρέει η Ερμούπολη, ερημώνει ο οικισμός της Άνω Σύρου

Σύλλογος Μελετητών Μηχανικών Νομού Κυκλάδων: "Kηρύσσουμε ΑΝΕΝΔΟΤΟ αγώνα κατά της «προστασίας» της καταστροφής, προκειμένου να υπάρξει έξοδος από αυτόν τον κύκλο μιζέριας, μαρασμού και οικονομικής ανέχειας στην Σύρο".
Καταρρέει η Ερμούπολη, ερημώνει ο οικισμός της Άνω Σύρου

SOCIAL MEDIA

Ritsa Vasalou Kotzia
27/11/2019 16:57

Στο παραδίπλα σπίτι που μέναμε εκείνη την εποχή ήταν φανταστική γειτονιά τώρα που το βλέπω στεναχωριέμαι πολύ αυτό έχω να πω

Dinos Mitsis
25/11/2019 09:37

Το γράμμα και το πνεύμα της ανακοίνωσης του Συλλόγου είναι απολύτως κατανοητά και τεκμηριωμένα. Ο τίτλος της ανάρτησης όμως; Και η συνοδευτική φωτογραφία; Φανταστείτε κάποιους που προγραμματίζουν να έλθουν στην Ερμούπολη... Η υπερβολή και τρομολαγνεία μόνο κακό μπορούν να φέρουν. Νόμος.

Georgia Roussou
25/11/2019 13:44

Να δώσει ο δήμος η η μητρόπολη η οποίος άλλος μπορεί, κίνητρα σε απόδημους Συριανούς (όπως εμείς) πολύτεκνους η τριτεκνους (όπως εμείς) που θέλουν να επιστρέψουν στο νησί μόνιμα κ δεν μπορούν (όπως εμείς)

Αντώνης Παλαιολόγος
25/11/2019 09:45

Η φωτογραφια σας δεν ειναι απο Ανω Συρο ειναι απο Ερμουπολη στην οδο Υδρας .Το υποτιθεται επισκευασμενο σπιτι στη γωνια ηταν του μακαριτη του Πελεκη ,που ειχε βρει την εικονα του Αγ. Δημητριου ου πριν λιγα χρονια, φρεσκοεπισκευασμενο , καταστραφηκε απο φωτια

Ιωσήφ Φραγκιας
25/11/2019 11:26

Οχιιιιιιι έτσι να είναι... πως αλλιώς θα είναι ιστορική η συρος μας....!!!! πως αλλιώς θα είναι γραφικη!!!! μέχρι και τα φωτα που βάλανε στους δρόμους τους χαλανε επίδη δεν είναι παλιο στυλ....συρος ανάπτυξη τουρισμός τρομάρα σας...

Eleni Kovaiou
25/11/2019 10:03

Σκουπιδια, ποντικια, και ακαθαρσιες ζωων ειναι η εικονα αυτων των κτιριων περα της επικινδυνότητας λογω καταρευσης. Τα διατηρητεα της Ερμουπολης ειναι πορτοκαλι ταινιες και προχειρα συρματοπλέγματα για την δηθεν προστασια μας.

Γιαννης Κατρης
25/11/2019 09:54

Αφήστε την Ερμούπολη να κατάρρευση για να ονομάζεται κάποιοι κάποιοι βολεμένοι τα ερείπια αυτά ως διατηρητέα...Ενώ στην πραγματικότητα είναι άκρως επικίνδυνα κτήρια για όλους τους πολίτες..του νησιού

Gregory Englezos